• Devlet Kurumları
  Ev Sinema
  Otel Sinema Salonları
  Ev Sinema (Concept)
  Restaurant - Cafe
  Ev Sinema
  Ev Sinema
  Ev Sinema
  Müzeler
  Ev Sinema
 • Projeksiyon Kurulum Keşif
 • Projeksiyon Sunum Odası
 • Projeksiyon Ücretsiz Kargo Kampanyası
 • Epson Best Seller Resmi Bayisi

AMD HD3D Ekran Kartı ve ATI 3D Ekran Kartı ile Nasıl 3D Görüntü Alabilirim?

AMD HD3D Ekran Kartı ve ATI 3D Ekran Kartı ile Nasıl 3D Görüntü Alabilirim?


Öncelikle hangi donanımınızın olduğu hangi ayarı yapmanız gerektiğini belirleyecektir. Bildiğiniz gibi nVidia 3D destekli ekran kartı olanlar uygun 3D dizüstü bilgisayar, 3D monitör, 3D projeksiyondan birine sahip olarak ve nVidia 3D vision gözlük ile 3D oyun oynayabiliyor ya da film izleyebiliyorlar… ATI 3D destekli ekran kartı sahiplerinin en büyük problemi hangi 3D gözlük ile 3D görüntü alacakları… AMD ATI 3D ekran kartlarının en büyük özelliği harici bir 3D yazılımı ile aktif hale gelmeleri… Tridef, İz3D gibi yazılımlar ATI ile uyumlu ve her birinin kendi monitörü, 3D gözlüğü olmakla birlikte farklı seçenekler de sunabiliyorlar.

Dizüstü Bilgisayarda 3D Destekli Ekran Kartları

Galiba en kolay 3D görüntü alabileceğiniz ATI ekran kartına sahip 3D donanım dizüstü bilgisayarlar… Çünkü bu dizüstü bilgisayarların hepsi yanında 3D Gözlük hediye ediyor.

HP Envy 17 3D ile ATI Mobility Radeon HD 5850

Ürünle birlikte gelen TriDef3D yazılımı ile 400’den fazla oyunu 3D oynama imkanı bulabiliyorsunuz, HP markası basılmış ürünün yanında verilmiş olan 3D Gözlük, xPand X103x 3D Gözlük üzerine HP markası basılmış, X103’ten farklı olabilir… Laptopun içine yerleştirilmiş verici sayesinde ve tabii ki TriDef yazılımı ile birleştirilerek 3D görüntü alabiliyorsunuz.

Lenovo IdeaPad y560d ile ATI Mobility Radeon™ HD 5730

Bu ürünün ekranı özel FPR ekrandır ve yanında verilen polarize özellikte pilsiz çalışan FPR 3D Gözlüktür, TriDef3D yazılımı ile 3D görüntü elde edebilir yüzlerce oyunu oynayabilirsiniz.

MSI Wind Top AE2420 All-in-One ile ATI Mobility Radeon™ HD 5730

Ürünle birlikte IR kızılötesi çalışan ve bilgisayarın üzerinde bulunan IR verici ile haberleşen MSI marka 3D gözlük verilmektedir. Burada 3D görüntü almanız için harici bir yazılıma ihtiyaç yoktur. Sadece çözünürlük ayarlarından monitörün yenileme hızını 120 Hz yapmanız yeterlidir.

Masaüstü Bilgisayarlarda 3D Destekli Ekran Kartları

AMD ATI masaüstü bilgisayarınızla uyumlu HD3D ekran kartınız var ise 3D görüntü almak için AMD’nin anlaşmalı olduğu yazılımlardan birini indirmelisiniz. TriDef 3D, İz3D, Cyberlink, Arcsoft, Corel yazılımları ATI ekran kartları ile uyumludur, bunlar genel olarak ücretsiz sürücü (driver) ve medya oynatıcı yazılımı elde etmenize kendi siteleri aracılığıyla izin verirler…

http://www.amd.com/us/products/technologies/amd-hd3d/pages/supported-hardware.aspx

ATI AMD HD3D Ekran Kartını Destekleyen 3D Monitörler

Her 3D Monitör yanında en az bir adet 3D gözlük ile gelir ve monitörler genellikle TriDef, İz3D gibi harici yazılımlarla uyumludur.

Zalman 3D Monitörler
Viewsonic V3D241WM 3D LED Monitör
Acer HS244HQ 3D Monitör
Samsung 750 Serisi 3D Monitörler
Samsung 950 Serisi 3D Monitörler
LG D2342P Cinema 3D Monitör

ATI AMD HD3D Ekran Kartını Destekleyen 3D TV’ler

Uyumlu herhangi bir 3D TV’niz var ise ayrıca 3D TV sürücüsü indirmeniz gerekiyor.

amd-ati-ekran-kartlari-uyumlu-3d-tv

http://sites.amd.com/us/game/downloads/Pages/radeon_vista-32.aspx

ATI AMD HD3D Ekran Kartını Destekleyen 3D Projeksiyon Cihazları

AMD Catalyst 10.4 ve üzeri ekran kartları listedeki uyumlu 3D Projeksiyon Cihazlarını destekler.

ati-amd-ekran-kartlari-uyumlu-3d-projeksiyon

Uyumlu sürücü indirmek için:
http://support.amd.com/us/kbarticles/Pages/Catalyst114earlypreview.aspx

AMD ATI 3D Destekli Ekran Kartları ve 3D Gözlük İlişkisi

3D Gözlük ya aktif shutter teknolojisi ile yada FPR teknolojisi ile üretilmiş olacaktır. FPR 3D gözlük kullanılması için monitörün özel olması gerekir. Eğer özel FPR monitör değilse aktif shutter gözlük ile çalışacaktır, aktif shutter 3D gözlükler IR kızılötesi verici ile çalışır, pek çok firma 3D TV ve 3D monitörler kendi 3D gözlüğünü piyasaya sürmüştür, sadece 3D Projeksiyon cihazlarından DLP teknolojisini kullananlar DLP 3D gözlüğü kullanırlar… Yani 3D Ekran kartı 3D monitörle, 3D monitörün üstündeki vericisi de 3D gözlük ile uyumlu olmalıdır. Bilgisayara kurulan yazılım görüntünün frekansını gözlüğün frekansı ile eşleştirir.


TeknoEğitim - Nedir? Ne Değildir?

IdeaSoft® | IdeaSoft Akıllı E-ticaret Yazılımları ile hazırlanmıştır.